Czy praca nad sobą jest ważna na każdym etapie życia?
Witajcie Wszyscy😊!
Przychodzę do Was z postem innym niż recenzja, czy inne książkowe podsumowanie📖. Ostatnio przyszło mi napisać dość ciekawy projekt na temat, czy praca nad sobą, nad własnym charakterem są ważne na każdym etapie naszego życia. Pomyślałam, że podzielę się z Wami moimi przemyśleniami, ponieważ uważam, że jest to bardzo wartościowa płaszczyzna.
A zatem przechodząc już do sprawy...
Na sam początek powiem, że z pewnością nauka i praca nad swoim charakterem zaprocentują nam w przyszłości. Dlaczego dobrze jest szczególnie od najmłodszych lat próbować wielu hobby i doskonalić się w tym, co sprawia nam przyjemność?
Wiem, że nie każdy lubi zagłębiać się w takiego typu tematy, jednak postaram się Was o tym przekonać😊.
Czasami człowiek poszukuje naprawdę długo tej dziedziny, w której będzie czuł, że w bliższej lub dalszej przyszłości odnajdzie siebie i swoją pasję. Najogólniej mówiąc praca nad sobą ma duży wpływ w każdej części naszego życia. Każdy ma szansę stawać się coraz lepszym, o ile tylko tego pragnie.
Jest wiele lektur, które udowadniają nam, że praca nad sobą to pewnego rodzaju sztuka. Powieść ,,Mikołajek'' autorstwa Rene Goscinny dobrze ilustruje tę sprawę.
Mikołajek👦 wraz z jego przyjaciółmi mają mnóstwo wesołych chwil, wpadają na szalone pomysły, a przeczuwam, że nie każdy współczesny czytelnik by na takie wpadł.
Jednak nie ma aż tak kolorowo, ponieważ między nimi często dochodzi do niemiłej gry słów i trudnych, jak na ich wiek, małych konfliktów.
Jak myślicie, z czego takie zachowanie może wynikać? Każdy z nich miał inny sposób bycia i chciał, aby zabawa odbywała się na jego zasadach⚽. Chłopcy nie przywiązywali wagi do tego, aby wzajemnie się posłuchać i w sytuacjach, w których było to konieczne - pójść na kompromis. To właśnie mogło być przyczyną ich częstych sporów.
Drugim przykładem, którego postawę możemy odnaleźć na kartach, jest powieść przygodowa ,,W pustyni i w puszczy''📚. Staś i Nel to główni bohaterowie i darzą siebie niezwykłą sympatią. Pomimo, że los nie zawsze im sprzyja oraz mają odmienne zdanie, to starają być dla siebie troskliwi i empatyczni.
Stanisław Tarkowski zasługuje na miano bohatera, ponieważ w wielu sytuacjach udowodnił, że można na nim polegać. Dobro Nel traktuje tak samo, jak swoje bezpieczeństwo.
Czyż to nie wspaniałe, że właśnie takie cechy ich wyróżniały📖? Mam nadzieję, że udało mi się Was przekonać, że dzięki pracy nad swoim charakterem odczujemy płynące z tego pozytywne strony.
To naprawdę ważne, aby odnaleźć w życiu odwagę i pomimo nawet tych najgorszych przeszkód na naszej ścieżce się nie poddawać.
Taka praca jest ważna podobnie jak systematyczność.
OdpowiedzUsuńDzięki systematyczności nabywamy nowe doświadczenie, jak i również kształtujemy swoją osobowość.
UsuńPraca nad sobą jest ważna na każdym etapie, zgadzam się z tym. Podałaś dobre przykłady kształtowania charakteru młodszych bohaterów, ale myślę, że znalazłyby się też tytuły gdzie dorośli bohaterowie, a nawet już w podeszłym wieku nadal się czegoś uczą i kształtują swój charakter :).
OdpowiedzUsuńCiekawe pytanie
OdpowiedzUsuńTo pytanie bardzo mnie zafascynowało.
UsuńZdecydowanie praca nad sobą ma ogromną wartość. I nie chodzi wcale o rozwijanie się tylko po to, by odhaczać kolejne cele, ale aby móc sobie powiedzieć, że czujemy się szczęśliwi :)
OdpowiedzUsuńUważam, że praca nad sobą jest ważna.
OdpowiedzUsuńMyślę, że całe życie pracujemy nad sobą, albo nawet powinniśmy. Zawsze mamy jakiś cel, do czegoś dążymy, a my też z czasem dojrzewamy i wyciągamy wnioski, więc to raczej nie powinno się zmieniać :)
OdpowiedzUsuńUważam, że praca nad sobą jest ważna na każdym etapie życia. Ważne jest by nauczyć się wyciągać wnioski z każdej lekcji które dają nam różne sytuacje. Przytoczone przez Ciebie przykłady lektur są bardzo dobre. Takie posty są równie fajne co recenzje. Mnie pasują. Miłego popołudnia.
OdpowiedzUsuń